- ZASTAVENO

křest románu Zastaveno

Květa Fialová křtí Zastaveno okvětními lístky růží.

Příběh mladé ženy Laury a její cesty za poznáním odvíjející se v magickém kraji Bílých Karpat.

Každý z nás někdy zažil ten naplňující pocit. Při procházce v lese, když se zabral do své oblíbené činnosti, když se odevzdal tanci: Ano, TO JE ONO, přesně tohle jsem já… Vzácné chvíle, kdy se všechno jakoby zastaví. Celý Vesmír před námi najednou stojí v plné kráse a celistvosti jako otevřená kniha a my zjišťujeme, že vše je psáno naším jazykem.

Přesně to se přihodí hrdince románu Zastaveno. Už dál nedokáže být ochočeným zvířetem, jehož jedinou zbraní jsou instinkty, opustí školu, rodiče i přítele a vydá se – kam? Sama neví. Jenom to ví jistě, že musí pryč. Tak se seznámí se Smíškem, jak sama pojmenuje svérázného umělce žijícího společně s malou dcerkou v poklidu vesnické samoty v pohraničních horách Bílých Karpat.

V kulisách venkovské samoty se odvíjejí příběhy, setkání, vzlety a pády duše člověka. Co zpočátku vypadá jako dokonalá idyla, se postupem času proměňuje v pravý opak. Co se jevilo jako zdrcující rány osudu, se nakonec ukáže být tou nejlepší školou života.

Mnohokrát chce Laura uniknout. Pryč od staré Blažkové, která, kdykoli ji uvidí, si hlasitě odplivne. Pryč od věčně nabroušeného hajného Vztekliny. Pryč od bolesti a strachu, ale také od nutnosti přijmout odpovědnost za svůj vlastní život.

Je možné utéct před svou vlastní minulosti? Jak zastavit neustálý proud myšlenek? Kde končí země a začíná nebe? Je absolutní tma nebo světlo? To jsou některé z otázek, na které by Laura ráda našla odpověď.

Na výtvarné podobě knihy se podílely Markéta Kotková a Lenka Janoušková, originální japonské kaligrafie pro knihu vytvořila Petra Vitásková. Vydalo nakladatelství Maitrea.

Ukázka z knihy

Ohlasy čtenářů

Knihu objednávejte na michalcag@seznam.cz, tel: 775 642 390

Svoji tvorbu průběžně uveřejňuji také na mém FCB profilu Michal Čagánek – Já jsem Ty a na stránkách internetového magazínu FLOWEE

Líbí se Vám moje tvorba? Podělte se o dojmy ze čtení s dalšími čtenáři na portálu Databáze knih

nebo ji podpořte zasláním libovolné částky na účet 159235207 / 0300

Příspěvek využiji na tvoření dalších krásných knih.

Napište komentář