PŘÍBĚHY / ROMÁNY

pozitivní četbaTvořit příběhy mě bavilo už v dětství. Moji první vydanou knihu Piktogramy, příběh o dvou zcela rozdílných klucích z moravské vesnice, jsem tvořil několik let. Nejinak je tomu u ostatních mých knih. Od nápadu po vydání románu uplyne často celé desetiletí. Nemá cenu spěchat. Strom také nevyroste za den. Také příběh musí v autorovi nejprve pevně zakořenit, aby mohl svými větvemi dorůst až k nebi. Následující slova jsou z mého románu Zastaveno:

Také tiše sedět je příběh a jak se zdá, příběh nesmírně živý. Tím živější, čím hlubší ono ticho je. Tím opravdovější, čím více nad slovy převládá prožitek. Pokud je prožitek absolutní, je absolutní také jeho záznam, který je záznamem však pouze zdánlivě, ve skutečnosti je prožitkem samým. Psát především znamená prožívat. Nestačí určitou událost věrně popsat, je třeba ji znovu celou prožít.

román ZastavenoNa konci roku 2016 jsem publikoval transformační román Plyšový Buddha, který se setkal s nadšeným čtenářským ohlasem. 10 měsíců od publikování knihy vyšlo v říjnu 2017 nové vydání.

Současně intenzivně pracuji na novém románu Odložený Vesmír s podtitulem Na světě musí být víc, než jen všechno.

Na svět se dále těší soubor povídek

A bude zase bílý den,

soubor vzpomínkových vyprávění

Hledači pokladů

a kniha netradičních pohádek

O zlobivém tatínkovi.

Michal Čagánek, email: michalcag@seznam.cz, tel: 775 642 390

Svoji tvorbu průběžně uveřejňuji také na mém FCB profilu Michal Čagánek – Já jsem Ty a na stránkách internetového magazínu FLOWEE