Inspirativní LIDÉ

Lidé, o kterých bych vám rád pověděl

Moje rodina – v první řadě jsou to mí rodiče. Ačkoliv o tom asi nevědí, jsou mi v mnohém příkladem. Svým praktickým přístupem k životu, k řešení každodenních záležitostí. Tátovi navíc vděčím za inspiraci k hudbě. Byla to jeho hra na kytaru a melodická linka hlasu, která mě v dětství častokrát unášela mimo svět smyslů. Nemenší vliv na mě měli také mí prarodiče. Babiččiny příběhy z časů dávno minulých, společné chvíle s dědou u vody na rybách, na poli… Nemohu zapomenout ani na své milé sourozence. Sestru Šárku a o patnáct let mladšího bráchu Jakuba. Děkuji, že jste.

Tomáš Řemínek – přítel z nejbližších, kterého jsem poznal kuriózním způsobem na natáčení válečného filmu. Moje opora, co se týče světa počítačů a internetu. Tvůrce videoklipu k audioukázce z mé knihy Moře i studánka.

Ivonka Ušelová – tvůrkyně krásných šperků pro ženy a ručně tvořených přáníček. Dohromady nás svedla moje kniha Zastaveno. Román Plyšový Buddha už tvořila společně se mnou – pomáhala mi s korekturami a nechala vyrobit a poté nafotila náramek, který je na obálce knihy. Naším největším společným počinem je naše dcerka Vědunka :-)

Miloš Löffler – vynikající muzikant, malíř a grafik někdy ne úplně mylně považovaný za mého bratra. Od počátku roku 2014 spolu tvoříme hudební skupinu PraMeny, nejčastěji hrajeme v čajovně Setkání v Praze.

Hanka Zemánková – blízká duše s radostí se dělící o své zkušenosti, jak být prostě šťastný.

Miloš Brnkaĺak – počítačový expert, neúnavný tanečník a kreativec, člen Sdružení svobodného tance.

Davído Cháb – všestranný hudebník, skřítek, dobrodruh a vzácný člověk inspirující k životu jinak.

Karel Růžek (Oroň) – provozovatel čajovny Setkání, prodejce kvalitních čajů a semen rostlin, nadšený muzikant a cestovatel – jen v Maroku byl již více než 60 x.

Petr Baxant – vysokoškolský učitel, expert na světelné zdroje žije v zahradním domku, který obklopuje originální permakulturní zahrada. Už třetí sezonu stavím přes léto na jeho zahradě své týpí.

Martin Zborník – autor básní a rozmarných příběhů ze života, spoluzakladatel internetového portálu Totem, organizátor celorepublikového Dne poezie, literárních večerů v Jindřišské věži a mnoha dalších kulturních akcí.

Luboš Pavel – herec a spisovatel. „Muž s kufry“, kterého jsem jednoho dne potkal v Praze na ulici, když šel na své představení Klika a se kterým jsme ještě toho večera v tramvaji vymysleli projekt SamiZdatných – sdružení autorů, kteří se rozhodli vydávat své knihy sami. Zakladatel projektu Papyro pro autory, kteří si své knihy vydávají sami.

Jiří Procházka – profesionální grafik a luštitel tajemství života, kterého mi seslalo samo nebe a posadilo ho s tibetskou mísou pod mohutný dub v pražském parku Stromovka. Jirka je autorem grafického zpracování většiny mých knih i CD.

Mirek Zámečník – niterný fotograf, tvůrce obrázků pro duši.

Adam Kašpar – jedinečný malíř, ilustrátor mého románu Plyšový Buddha.

Hanka Beránková – jedinečná fyzioprůvodkyně a inspirátorka.

Dalibor Neuwirt – originální muzikant, člen skupiny Vlčí Mág.

Matouš Vinš – fotograf, hudebník a cestovatel. Autor mým profilových fotografií.

Patrik Kee – jedinečný zpěvák a hlasový improvizátor.

Robert Gajdoš – zakladatel nakladatelství Synergie s kořeny v mých rodných Nezdenicích.

Lukáš Klimpera – propagátor a tvůrce „bosé“ obuvi pod značkou  Ahinsa Shoes.

Markéta Kotková – malířka, která mě okouzlila svými obrazy plnými barev a světla. K mé velké radosti souhlasila se spoluprací na mém románu Zastaveno. Její ilustrace doplnily také moji knihu Malá. Na své nové stránce Papillon prezentuje krásnou autorskou tvorbu pro děti.

Andrea Kapustová – s Andreou jsem se seznámil před patnácti lety za zámku v Uherském Ostrohu, kde tenkrát nade mnou o prsa zvítězila v básnické soutěži. Namísto toho, abych na ni zanevřel, jsem s ní navázal přátelství, které trvá dodnes. Andrea mi pomáhá s korekturami mých knih. Její básně si můžete přečíst v naší společné sbírce Stálice.

Honza Bezděkbásník z Brodu, teho na Moravě, na Slovácku, jak aj já su doma. Autor poutavých Polendářů – básněmi opředených kalendářů, ke všemu ochotný herec a improvizátor. Spoluautor sbírky básní Stálice.

Tomáš Arup Fodor – objevování osobního potenciálu člověka, bioenergetika, voice dialog.

Vladimír Franta – muzikant, pianista, spoluautor hudebního projektu Hudební Hollywood.

Radima – setkávání a povídání o všem, co touží být sděleno.

Eva, Peter a a Lenka Janouškovi – tvořivá rodina ze Žiliny vytváří spoustu krásných věcí, zejména batikovaná, ručně domalovávaná trička.

Viktor Horák – překladatel s velkým citem pro věc, tvůrce anglického překladu mé knihy Malá – Little Princess.

Wlasta Hlinková – odbornice na vegetariánskou stravu s přesahem k raw stravě a a jedlému plevelu.

Petra Slabá (Rawstlinka)– a její nepřekonatelná vitariánská kuchyně.

Jirka Zvoníčekarchitekt nevšedních přírodních staveb.

Hanuka Říhová – rozhovor s vnitřními hlasy, transformace stínů, rodinné konstelace, regrese, jóga, jóga smíchu..

Eva Neumannová – expertka na živou stravu, autorka knihy Adamova dieta, ilustrátorka mé sbírky Docela tiše.

Veronika Wildová – talentovaná zpěvačka a skladatelka, frontwoman kapely Merely Wild.

Karel Richard Marinov – muzikoterapeut a zpěvák, harmonizace pomocí zpěvu.

Michaela Meera Bakotová – módní návrhářka vnímá tělo jako chrám, který je možné rozsvítit z vnějšku i zevnitř.

Katka Bětka Kohoutová – aktivní žena, zakladatelka občanského sdružení Žítek, se kterou mě pojí láska ke kraji Moravských Kopanic.

Lenka a Libor z maringotky – úžasný pár, který si vytvořil báječné bydlení v maringotce uprostřed žítkovské krajiny.

Petr Kubala – zážitkový pedagog, autor projektu Slova mění svět. Získal si mě svými poetickými básněmi a příběhy. Na čestném místně ve své knihovně chovám jeho dvě malé velké knihy „Země se probouzí“ a „Žabák a zenový mistr“.

Zdenka z lesa – spolu s Petrem Kubalou a svými dětmi obývá svobodný domek v lese, vyučuje zážitkovou pedagogiku a vitariánské nevaření.

Lenka Bláha Hlaváčkovápřírodní stavby, uzdravující vaření a mnohem víc.

Jitka Čulíková – pečuje nejen o své tělo, mysl i duši. Prostřednictvím Centra životní rovnováhy Mandalam tuto péči nabízí všem zájemcům o bytí v harmonii.

Lucie Ernestová – inspirační obrázky, originální knížkohry.

Michal a Monika Kubasovi – Kubasova chalupa je jedinečné místo zastavení i vnitřního rozletu na křídlech vzájemného sdílení a spoluprožívání.

Hana Němcová a Libor Baránek – ve své rodinné firmě Koldokol se věnují výrobě bioproduktů a sběru bylin do čajových směsí. Libor navíc vytváří nádhernou čajovou keramiku, Hanka šperky.

Drahomír Lis a Radka Svobodová – jedineční léčitelé a duchovní průvodci provozují v jižních Čechách Oázu uzdravení.

Joshi Josef Šíla – průvodce životem v přítomnosti, uměním nicnedělání, prostého prožívání Bytí…

Ondřej Kobzakavárník a kulturní aktivista.

Johanka Černohorskákosmetické služby, péče o tělo i duši.

Petra Pathrami Zemanováaromaterapie, olejové parfémy, masáže, poradenství.

Karolina Kučerováterapeutka ELPS, tvarová symbolika – cesta k vnitřnímu bohatství.

David a Diana Freiovi – blízcí přátelé, aktivní členové Humanity´s TEAM ČR. Dianiny Kruhy srdce jsou velmi inspirativní a obohacující setkání se svou vlastní přítomností.

Martin Skřivánekaktivní naslouchání nejen pro byznys a podnikání.

Peter Bartal – nabízí řadu inspirativních kurzů, seminářů, zážitkových procházek atd.

Pepa Šálek – životní průvodce, terapeut a léčitel.

Richard Němec – rocker, otec energetického nápoje Fakeer.

Tomáš Man – Tomáš je tím, kdo mi pomáhal nastartovat tyto stránky. Několik jeho černobílých fotografií se objevilo v nové sbírce básní Stálice, kterou jsem vydal společně s Honzou Bezděkem a Andreou Kapustovou.

Klára Modrá – zpěvačka, skladatelka a textařka.

Pavel Skalickýautor velmi pěkných vtipných příběhů. Můžete si je přečíst v jeho dvou knihách nebo naživo poslechnout na pravidelných čteních v Jindřišské věži v Praze.

Milan a Zuzana Kozánkovi – tanečníci, pedagogové, choreografové, členové taneční společnosti Artyci.

Chris Coleman – inspirativní člověk a muzikant, kterému učarovala Česká republika.

Lenka Kurovská – malířka a fotografka, strážkyně jezera stříbrných motýlů, prostřednictvím umění se dotýká krásy světa. Jak ukazují její obrazy a fotografie, je to svět nevýslovně okouzlující, plný barev a života.

Honza Bílý – niterný zpěv, přírodní obřady, slavnosti ohně, vědomé putování krajinou, originální dřevěné výrobky.

Martin Hak – profesionální vypravěč pohádek. Z hlubin moře času loví dávné příběhy a jeho udice dosáhne i k takovým, co se ještě nestaly.

Martin Rouspísničkář tělem i duší, který uchvátí jedinečným hudebním projevem stejně jako svým náhledem do nitra věcí.

Tomáš Matějček – skutečný „živáček“ oblažující svět svými podmanivými písněmi. V prosinci 2014 otevřel se svojí ženou v Lysé nad Labem čajovnu, kavárnu a zdravou mlsárnu Šálek inspirace.

Milli Janatková – všestranná bytost, která se věnuje zpěvu, hře na perkuse a bubny, ale také například výtvarnému umění a lektorské činnosti.

Hanka Doležalová – malířka a grafička, která pro mě mimo jiné vykouzlila inspirativní vizitky s citáty.

Irena Daňková – malířka a módní návrhářka, jejíž kouzelné ilustrace září ze stránek mé sbírky Odvaha milovat.

Petra Bianka Tocháčková – malířka, inspirátorka, neocenitelná múza při tvoření mého románu Zastaveno a sbírky básní To světlo. Vizionářská malba na tělo.

Marika Busbridge – specialistka na Vinyasa Flow jógu, věnuji se také Prana Flow józe, Hatha józe, Ashtanga józe a nově józe pro páry a dvojice (partnerská jóga) a těhotenské.

Adéla Moravcová – okouzlí svými hravými ilustracemi plnými radosti.

Aleš Povolný – písničkář, člen skupiny Markéta a Lazarové.

Honza Kotulán – mě uchvátil hrou na svoji bansuri flétnu. Skutečně jedinečný zážitek, který ještě umocňuje klapkodastrová kytara Petra Korbeláře.

Marek Gonda – nejen, že vytváří nádherné hudební nástroje – fujary, koncovky, píšťaly, didgeridoo – on o nich dokáže také nádherně vyprávět a velmi příjemným způsobem vyučovat hře na ně. Tvůrce postavičky brouka Vrtala osvětlujícího vznik lidových nástrojů. Zakladatel Sdružení pro přirozenou hudbu.

Honza Vávra – muzikant, terapeut, lektor. Seznámili jsme se díky kurzu Umělcova cesta, který několik let vedl spolu s další báječnou umělkyní Terezou Tarou v Domě osobního rozvoje Maitrea.

Toník Koláček – znám jen málo lidí, kteří tolik milují laskavost jako právě tento muž. Tím nejméně nápadným způsobem povzbuzuje druhé k uskutečnění jejich snů a vizí. Ať už osobně nebo prostřednictvím Domu osobního rozvoje Maitrea v Týnské uličce v Praze.

Ctirad Hemelík – muž stojící za projekty jako je Festival EvolutionPražské brány nebo ProRegiony.

Jaroslav Dušek – kdo by neznal Járu Duška. Jeho představení Čtyři dohody inspirované moudrostí starých Toltéků už řadu let plní divadlo Na Lávce. Nedávno k němu přibylo také představení Pátá dohoda. S Jaroslavem jsem absolvoval několik přechodů přes žhavé uhlíky, v roce 2010 se stal kmotrem mého románu Zastaveno.

Viliam Poltikovič – český dokumentarista a spisovatel.

Tomáš Hajzler – svobodnější práce, zodpovědnější podnikání.

Mooji – je prostě Mooji:-)

Marcelka z hor – osvícená bytost s odzbrojujícím smíchem.

Michal Čagánek,  email: michalcag@seznam.cz, tel: +420 775 642 390