MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE

NABÍDKA PRO KREATIVCE

Vítám spolupráci s umělci, výtvarníky a kreativními lidmi všeho druhu.
Pokud je pro Vás malování nebo fotografování stejnou vášní
jako pro mne psaní, neváhejte mi poslat ukázky své tvorby.

NABÍDKA PRO NAKLADATELE

Vážení nakladatelé, Vy, kteří rádi šíříte mezi lidi radost a inspiraci. Nabízím Vám možnost tvůrčí spolupráce při přípravě nových vydání mých knih i dosud nepublikovaných titulů. Své knihy 20 let vydávám převážně ve vlastní režii, ohlasy čtenářů hovoří o schopnosti oslovit srdce a iniciovat v jejich životech pozitivní změny. S rostoucím zájmem bych se rád více zaměřil na tvorbu samotnou.

Nabídka zahrnuje knihy myšlenek, básní, příběhů i románů.
Všechny knihy nesou náboj poznání a inspirace.
Spojme své síly dohromady při vytváření krásy.

Připraveno k vydání

Little Princess and Now-Here PlanetLittle Princess, book cover

Anglická jazyková verze oblíbené knihy o malém zázračném děvčátku z Prahy inspirované Exupéryho Malým princem a jedinečným světem dětství.

You can postpone your trip to the well until tomorrow, but then count on a much greater thirst to be quenched.

Můžeš odložit svou cestu ke studánce na další den, potom však musíš počítat s mnohem větší žízní, kterou budeš hasit. 

Překlad Viktor Horák a Pearl Harris.

Odvaha milovat / Courage to Love

Odvaha milovat, obálka knihyMalé velká kniha. 55 inspirujících myšlenek na každý den v pestrobarevném šatu utkaném z ilustrací Ireny Daňové. Kniha poprvé vyšla v roce 2005, pro nečekaný zájem bylo třeba brzy připravit dotisk. Zájemců neubývá ani 12 let po jejím vydání. Dosud bylo prodáno přes 2000 výtisků.

Nabízím možnost 2. vydání knihy v česko-anglické verzi. Překlad Viktor Horák a Pearl Harris.

Ivona: Stále mě nepřestává fascinovat, kolik moudrosti a hloubky se může vejít do pár řádků a jak šikovně je dokážete formulovat – co  slovo, to pohlazení.

ZASTAVENO

román ZastavenoRomán o nelehké cestě za poznáním mladé ženy Laury odehrávající se v malebném kraji Bílých Karpat. Černá, bílá, můžeš, nesmíš. Jednoho dne je toho příliš. Laura, až dosud „ochočené zvíře, jehož jedinou zbraní jsou instinkty“ opustí školu, rodiče i přítele, aby se vydala hledat sama sebe. Průvodcem na této nelehké cestě se jí stává Smíšek, svérázný umělec žijící společně s malou dcerkou prostým životem na samotě v pohraničních horách Bílých Karpat. 

Knihu poprvé vydalo nakladatelství Maitrea v roce 2010 přesně podle mých představ. Na výtvarné podobě se podílely tři malířky: Markéta Kotková, Lenka Janoušková a Petra Vitásková.

Ohlasy čtenářů:

Hanka Čemanová: Dnes jsem dočetla Vaše Zastaveno. Z té knihy jde každým písmenem cítit, že tvoříte s radostí a láskou od srdce a za to Vám moc děkuji. Je krásné to vnímat!

Jana: Děkuji za nádherný čtenářský zážitek, který mi nedovolovat nic jiného než číst, číst a číst až do samotného konce:-)

Piktogramy  / Sázka o Evu

Tragikomický příběh dospívání dvou zcela rozdílných kluků na malé moravské vesnici. Jeden úspěšný lamač dívčích srdcí, druhý plachý, až ušlápnutý klučina. Oba pojí nerozlučné přátelství a láska k hudbě.  Ukázka ZDE.

Od prvního vydání Piktogramů letos uplyne již 13 let. Nabízí se možnost 2. vydání, společně s publikováním volného pokračování knihy Sázka o Evu.

Milý pane Čagánku, 

dočetla jsem vaše Piktogramy, které jste nám věnoval v Praze. Dočetla a několikrát jsem je četla podruhé, potřetí. Je to moc hezká knížka. Pište dál. Moc Vás zdravím.

Zdena Škvorecká, spisovatelka

Další knihy, které připravuji k vydání:

Odložený Vesmír – transformační román ze současnosti

Jaké to je, když si někdo, kdo většinu života prožil jako naprostý pitomec a egoista uvědomí, že většinu svého života prožil jako naprostý pitomec a egoista? Příjemné to rozhodně není, alespoň v první chvíli. Úspěšný podnikatel Aleš Hlavinka by o tom mohl vyprávět…

Hledači pokladů – vzpomínková vyprávění z Moravského Slovácka mého dětství

O zlobivém tatínkovi – netradiční pohádky pro všechny generace čtenářů

12 kroků na cestě uskutečnění všeho, po čem srdce touží – manuál uskutečňování snů formou krátkých příběhů doplňujícím s komentářem

A bude zase bílý den – povídky na téma partnerského soužití

Příběhy z krásného Vesmíru – malé příběhy životní moudrosti inspirované zenovým učením

Michal Čagánek, email: michalcag@seznam.cz, tel: 775 642 390