Prostor pro sny

Krajina kolem ŽítkovéZa svůj život jsem měl spoustu přání, některá zdánlivě obyčejná, jiná hodně bláznivá… Mým zhmotněným přáním je moje partnerka a múza Ivonka, se kterou společně tvoříme plno krásných věcí, naše hudební skupina PraMeny, stejně tak jako knihy, které píšu a vydávám. Vždy pomůže, když začnu prociťovat, jako by TO už tady bylo – když myslím, mluvím, prožívám, jako by už mé přání bylo splněné…

Velmi se mi líbí citát z knihy Alchymista od Paula Coelha: Jakmile něco opravdu chcete, celý Vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit.

Chtít opravdu – pravdivě to prociťovat ve svém srdci… Vesmír se spojí – spojí se naše myšlenky a jinak roztříštěná energie, kterou často plýtváme na všechny možné druhy starostí a pochyb, namísto toho, abychom pozornost obrátili na to, co JE v nás přítomné jako nejvnitřnější skutečnost.

Nic není skutečnější než naše sny.

Nestyď se vyslovit své přání, dost možná je poblíž někdo, kdo ti může pomoci je splnit…

Máš svůj sen? Své velké přání? Byl bys rád, kdyby se naplnilo? Proč je nedat vědět světu tím, že ho sem napíšeš? Co se může stát? V „nejhorším“ Ti je někdo pomůže naplnit:-) Políčko pro vložení přání najdeš v dolní části stránky.

23 komentářů ↓

 1. Milena napsal:

  Přeji si zdraví,po mnoha dlouhých letech být zdravá a milovat a být milována.

 2. Ivi napsal:

  Přeji si umět správně naslouchat svému srdci a mít dostatek odvahy následovat cestu, kterou mě vede :-)

 3. Kačka napsal:

  Přeji si mít dost síly a nadšení a díky tomu napsat všech 7 knih, které se mi zjevily a chtějí být napsány. :)

 4. Inka napsal:

  Kéž bych našla odvahu zase žít a jít dál…

 5. Inka napsal:

  Přála bych si nebát se žít svůj život…

 6. Eva napsal:

  Přeji si…ať všechno co udělám nedělám pro odměnu,
  jedinou odměnou ať se pro mne stává všechno,
  co smím,můžu a jsem schopna dělat.
  Ať jsem šťastná ve svém svobodném tvoření bez odměny.

  To si teď přeji.

 7. INKA napsal:

  Jsem učitelka ve školce a nově fotografka, chci fotit spontánní portréty dětí v přirozeném světle, abych mohla ukazovat rodičům Světlo jijich dětí. Vím, že bude nová technika fotoaparátu, která to lépe umožní, přeji si, abych o tom včas věděla a měla na to ( A MĚLA NA TO !)

 8. Jana napsal:

  Ja mám len jedno veľké želanie, želáme si, aby sme našli strateného hava, stratili sme našu Čaču pred troma týždňami a veľmi si želáme ju nájsť, nech sa stane, ďakujeme, veľmi.

 9. michal napsal:

  Ahoj, Honzo. Setkání „Prostor pro sny“ určitě bude pokračovat i v novém roce. První setkání bude pravděpodobně až v únoru, dám včas vědět. Děkuji za všechny Tvé inspirativní komentáře. Pěkný den:-)

 10. honza v. napsal:

  ahojda, plánuje se opět v lednu další setkání se sny ? velmi rád bych se účastnil, ale 8.1. máme zrovna koncert :) děkuji, honza

 11. michal napsal:

  Plně se odevzdat proudu přítomnosti. Tvořivé síle, která koluje v mých žilách. Darovat vše, co je ve mě dobré. Zpívat, hrát a tancovat, obdělávat pole, vlastníma rukama postavit dům, z toho co příroda dává, pro svou ženu a děti skálou být i něžnou dlaní, na koni krajem cestovat, usínat pod hvězdami…

 12. Ivana napsal:

  Prajem si nájsť svoju cestu, dovoliť si žiť svoje sny, zmieriť sa sama so sebou, ale neustrnúť na jednom bode. Chcem si udržať svoju slobodu a pritom zdieľať život so svojou láskou.
  Ďakujem za možnosť…

 13. Sandra napsal:

  Přeji si opět zviditelnit neviditelné. Tvořit a vytvořit, ukázat a prezentovat; sdělit. Přeji si již bydlet ve „svém“.

 14. Helena napsal:

  Cítím se být na cestě ipustit roli zachránce. Cítím se být průvodcem bytostí na jejich cestě. Jsem bytostí světla. Denně se modlím, abych našla své poslání a dovolila si ho žít. Tvořím, raduji se a miluji:) Naplňuji láskou a jsem obklopena láskou:)

 15. katka betka napsal:

  já bych si přála se dnes v noci dobře vyspat. Dobrou noc

 16. Irena napsal:

  také hledám svoji cestu,vlastně si uvědomuji,že ji hledám od té doby,co jsem si vědoma sama sebe,asi tak od 3 let, něco jsem už zvládla,ale velký kus mě čeká,myslím,že ten nejkrásnější,kdy už přestanu,jako mnoho z nás přemýšlet,jestli toto je to ono,proč jsem tady,ale budu to cítit s jistotou a pokojem ve své duši a to přeji všem,aby v tom co milují a o čem tak náderně sní,aby se v tom našli a prožívali radost sami ze sebe,z toho,jak jsou báječní,protože opravdu jsou.a pak se svýmy sny splyneme.

 17. Janko Majerník napsal:

  Jsem umělec tělem i duší, mé povolání je fotograf, proto si přeji nasledovat hlas svého srdce, a stát se reportážním fotografem, časopisu National geografic, cestovat , poznávat svět , objevovat svět, objevovat krásy planéty, skrze objektýv fotoaparátu, malovat obrazy , které zanechají v mé duši místa na mé cestě, psát poezii a příběhy, přinášet lidem krásy země, přírody, architektúry, jiných kultúr, zvířat, řek, oceánu, hor, údolí, lidí , tváři, zapomenutých míst.To je má volba, děkuji za to , že jsem, děkuji za to , že jsem si uvědomil, kdo jsem.Přeji si o letošní vánocích dostat nabídku, stát se reportážním fotografem, a vyrazit do světa, fotit , malovat, tvořit. Děkuji.

 18. Asha napsal:

  Jsem masérka,léčitelka Reiki energií a kartářka a můj sen je pomoci co největšímu množství lidí na této planetě ke štěstí,lásce,zdraví a nalezení vnitřního klidu. Přeji si založit velké centrum pro relaxaci a léčení těla i duše.

 19. Hanka napsal:

  Jako hvězda svítí, tak jasně sebou býti.
  A tvořit a žít a milovat a být. :)

 20. Lenka Janoušková napsal:

  Stráviť budúce leto v južnom Francúzsku na ranči pri koňoch :-)

 21. Lenka napsal:

  Moje sny do blízkej budúcnosti sú pracovať s koňmi na horsemanship+naučiť môjho milovaného jazdiť:-),zdokonaliť sa vo francúzštine a vystaviť nejaké svoje výtvarné diela v galérii pre verejnosť…

 22. Markéta napsal:

  Přeji si jasně poznat své poslání zde na Zemi a vědomě s radostí jej žít.. :)

 23. Jana napsal:

  Kreslím anděly. Kreslím také léčivé obrázky. Je to dar, který se rozvinul poté, co jsem opustila svět businessu a začla hledat novou cestu. Přeji si, aby se mé schopnosti a aktivity v této oblasti stále rozvíjely. Přeji si, aby mé obrázky měly úspěch a přinesly mnoha lidem radost.

Napište komentář