Tvořím, tedy jsem

Seminář tvůrčího seberozvoje

pramen 1Každý v sobě chová jedinečný talent, který rozkvete, když se odevzdáme proudu inspirace a přirozené tvořivosti. Stačí povolit uzdu fantazie, vytříbit smysly, oživit nadšení a radost ze hry. Tvořivost není možné omezit na oblast umění, stejně dobře ji můžeme využít ve všech ostatních oblastech života. Ať už se týká bydlení, našich vztahů nebo práce, vždy je možné využít tvůrčí přístup. 

Tvořím, tedy jsem je praktický seminář plný jednoduchých hravých technik pro práci s tvůrčím potenciálem našeho těla, hlasu i mysli. Je určen pro všechny, kteří chtějí pracovat se svojí kreativní silou, dále rozvíjet své přirozené schopnosti a utvářet svůj život v souladu se svojí jedinečností. Odvíjí se v podobě navazujících tematických večerů zahrnujících jednotlivé oblasti kreativity nebo setkání celodenního.

Kurz mi pomohl k vnitřnímu zklidnění a dodal mi spoustu energie k vlastní realizaci. Uvědomila jsem si, jak je důležité se zastavit a popřemýšlet o svých snech. Bylo překvapivé pozorovat, jak se tvůrčí energie projevuje v každém z nás. Stačí jí jen naslouchat a nechat plynout.

Marcela Sobotová, absolventka kurzu

20. září 2015 se uskutečnil seminář Tvořím tedy jsem v Domě osobního rozvoj Maitrea v Praze. Společně jsme mimo jiné vytvořili krásnou mandalu a tuto báseň:

TVořím tedy jsem, mandalaJá skála odevzdávám se ti,

dávám ti sílu pro vzepětí.

Stojím tu, stojím už dlouhé věky,

kolem se mění světy i řeky,

tak jako noc a den střídá se,

tak jako slova ve hlase.

Roste tam květina, jak žádná jiná,

a skála nad ní, která ji hlídá.

Neboj se, květino, nejsi tak malá, v mnohém jsi silnější, než-li já skála.

Až jednou přeplujem moře proměn, zas budem jediným, kvítek i kámen…

V každém z nás leží pramen inspirace, který vytryskne, když mu to umožníme. Každý sám za sebe je tím světlem, které hledá. Ten pramen, ta síla. Stačí se ztišit, stačí vnímat. Být klidnou hladinou v moři proměn

Zdroj naší tvořivé síly není ničím omezený, omezují ho jedině naše vlastní myšlenky a obavy. Ty rychle pominou, když si dovolíme následovat hlas svého srdce, věnovat svůj čas a energii tomu, co nám přináší skutečnou radost a naplnění, ať už je to cokoliv. Když se utiším, když v sobě udělám prostor, může začít působit inspirace. Potom se začínají dít skutečné divy…

Michal Čagánek,  email: michalcag@seznam.cz, tel:  775 642 390