Nabídka PRO NAKLADATELE

Vážení nakladatelé, 

Vy, kteří rádi šíříte mezi lidi radost a inspiraci, stejně jako já. Nabízím Vám možnost tvůrčí spolupráce při přípravě nových vydání mých knih i dosud nepublikovaných titulů. Své knihy 20 let vydávám ve vlastní režii, ohlasy čtenářů hovoří o schopnosti oslovit srdce a iniciovat v jejich životech pozitivní změny. S rostoucím zájmem bych se rád více zaměřil na tvorbu samotnou.

Nabídka je víc než pestrá. Zahrnuje knihy myšlenek, básní, příběhů i románů. Všechny knihy nesou náboj poznání a inspirace. Spojme své síly dohromady při vytváření krásy.

ZASTAVENO

román ZastavenoRomán o nelehké cestě za poznáním mladé ženy Laury odehrávající se v malebném kraji Bílých Karpat. Černá, bílá, můžeš, nesmíš. Jednoho dne je toho příliš. Laura, až dosud „ochočené zvíře, jehož jedinou zbraní jsou instinkty“ opustí školu, rodiče i přítele, aby se vydala hledat sama sebe. Průvodcem na této nelehké cestě se jí stává Smíšek, svérázný umělec žijící společně s malou dcerkou prostým životem na samotě v pohraničních horách Bílých Karpat. 

Knihu poprvé vydalo nakladatelství Maitrea v roce 2010 přesně podle mých představ. Na výtvarné podobě se podílely tři malířky: Markéta Kotková, Lenka Janoušková a Petra Vitásková.

Ohlasy čtenářů:

Hanka Čemanová: Dnes jsem dočetla Vaše Zastaveno. Z té knihy jde každým písmenem cítit, že tvoříte s radostí a láskou od srdce a za to Vám moc děkuji. Je krásné to vnímat!

Jana: Děkuji za nádherný čtenářský zážitek, který mi nedovolovat nic jiného než číst, číst a číst až do samotného konce:-)

Little Princess and Now-Here PlanetLittle Princess, book cover

Anglická jazyková verze oblíbené knihy o malém neobyčejném děvčátku z Prahy inspirované Exupéryho Malým princem a jedinečným světem dětství.

You can postpone your trip to the well until tomorrow, but then count on a much greater thirst to be quenched.

Můžeš odložit svou cestu ke studánce na další den, potom však musíš počítat s mnohem větší žízní, kterou budeš hasit. 

Překlad Viktor Horák a Pearl Harris.

Odvaha milovat / Courage to Love

Odvaha milovat, obálka knihyMalé velká kniha. 55 inspirujících myšlenek na každý den v pestrobarevném šatu utkaném z ilustrací Ireny Daňové. Kniha poprvé vyšla v roce 2005, pro nečekaný zájem bylo třeba brzy připravit dotisk. Zájemců neubývá ani 12 let po jejím vydání. Dosud bylo prodáno přes 2000 výtisků.

Nabízím možnost 2. vydání knihy v česko-anglické verzi. Překlad Viktor Horák a Pearl Harris.

Ivona: Stále mě nepřestává fascinovat, kolik moudrosti a hloubky se může vejít do pár řádků a jak šikovně je dokážete formulovat – co  slovo, to pohlazení.

Piktogramy  / Sázka o Evu

Obálka knihy PiktogramyTragikomický příběh dospívání dvou zcela rozdílných kluků na malé moravské vesnici. Jeden úspěšný lamač dívčích srdcí, druhý plachý, až ušlápnutý klučina. Oba pojí nerozlučné přátelství a láska k hudbě.  Ukázka ZDE.

Od prvního vydání Piktogramů letos uplyne již 13 let. Nabízí se možnost 2. vydání, společně s publikováním volného pokračování knihy Sázka o Evu.

Milý pane Čagánku, 

dočetla jsem vaše Piktogramy, které jste nám věnoval v Praze. Dočetla a několikrát jsem je četla podruhé, potřetí. Je to moc hezká knížka. Pište dál. Moc Vás zdravím.

Zdena Škvorecká, spisovatelka

Další knihy, které připravuji k vydání:

Odložený Vesmír – transformační román ze současnosti

Jaké to je, když si někdo, kdo většinu života prožil jako naprostý pitomec a egoista uvědomí, že většinu svého života prožil jako naprostý pitomec a egoista? Příjemné to rozhodně není, alespoň v první chvíli. Úspěšný podnikatel Aleš Hlavinka by o tom mohl vyprávět…

Hledači pokladů – vzpomínková vyprávění z Moravského Slovácka mého dětství

O zlobivém tatínkovi – netradiční pohádky pro všechny generace čtenářů

12 kroků na cestě uskutečnění všeho, po čem srdce touží – manuál uskutečňování snů formou krátkých příběhů doplňujícím s komentářem

A bude zase bílý den – povídky na téma partnerského soužití

Příběhy z krásného Vesmíru – malé příběhy životní moudrosti inspirované zenovým učením

Michal Čagánek, email: michalcag@seznam.cz, tel: 775 642 390

Svoji tvorbu průběžně uveřejňuji také na mém FCB profilu Michal Čagánek – Já jsem Ty a na stránkách internetového magazínu FLOWEE.